Rezonans magnetyczny

Badanie rezonansu magnetycznego

Rezonans magnetyczny (MR) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. Wykorzystuje się przy nim magnetyczne właściwości atomów, z których składa się ciało pacjenta. Do wykonania badania potrzebne są silne zewnętrzne pole magnetyczne, krótkie impulsy fal radiowych oraz komputer, który zamienia uzyskane informacje na obrazy. Dzięki temu możemy w sposób nieinwazyjny uwidocznić wnętrze człowieka oraz ocenić czynność poszczególnych narządów. Podstawową zaletą badań MR jest ich bezpieczeństwo dla pacjenta. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej w MR nie używa się promieniowania rentgenowskiego. Powszechnie uważa się, iż badania MR są badaniami nieinwazyjnymi i nie obciążającymi chorego. Bioskaner posiada kontrakt z NFZ w ramach, którego ubezpieczeni pacjenci mogą wykonać badanie nieodpłatnie.

Wysoka rozdzielczość przy wykorzystaniu skanera 3 T

Skaner wyposażony jest w systemy cewek umożliwiających dokładne badania tkanek miękkich, piersi, kręgosłupa, stawów oraz zmian znajdujących się na powierzchni ciała. Otrzymana w ten sposób informacja anatomiczna, funkcjonalna i metaboliczna jest wysokiej rozdzielczości z uwagi na wysokie natężenie stałego pola magnetycznego, które dla aparatu Biograph mMR wynosi 3 Tesle.

Doświadczona kadra gwarantem poprawności diagnozy

Trafna i dokładna diagnoza wymaga, oprócz doskonałego sprzętu, również wysoko wykwalifikowanego personelu. Nasz zespół, to doświadczeni technicy i lekarze, którzy potrafią wykorzystać potencjał aparatu oraz właściwie zinterpretować wynik badania. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 2 tys. badań rezonansu magnetycznego.

Krótki czas oczekiwania na badanie

Rozumiemy, że czas odgrywa kluczową rolę dla naszych pacjentów, często decyduje o kolejnych krokach w terapii. Dlatego też dokładamy starań aby wyniki docierały do naszych pacjentów w jak najkrótszym czasie.

Wykonujemy następujące badania rezonansu magnetycznego

  • mózg i pień mózgu,
  • kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowo-krzyżowy,
  • jamy brzusznej,
  • miednicy, pęcherza, prostaty,
  • spektroskopia z MR głowy
  • stawy, m.in. biodrowe, barkowy i kolanowy.