Rezonans magnetyczny

Badanie rezonansu magnetycznego

Rezonans magnetyczny (MR) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. Wykorzystuje się przy nim magnetyczne właściwości atomów, z których składa się ciało pacjenta. Do wykonania badania potrzebne są silne zewnętrzne pole magnetyczne, krótkie impulsy fal radiowych oraz komputer, który zamienia uzyskane informacje na obrazy. Dzięki temu możemy w sposób nieinwazyjny uwidocznić wnętrze człowieka oraz ocenić czynność poszczególnych narządów. Podstawową zaletą badań rezonansu magnetycznego jest ich bezpieczeństwo dla pacjenta. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej w MR nie używa się promieniowania rentgenowskiego. Powszechnie uważa się, iż badania MR są badaniami nieinwazyjnymi i nie obciążającymi chorego. Bioskaner posiada kontrakt z NFZ w ramach, którego ubezpieczeni pacjenci mogą wykonać badanie nieodpłatnie.

Wysoka rozdzielczość przy wykorzystaniu skanera 3 T

Skaner wyposażony jest w systemy cewek umożliwiających dokładne badania tkanek miękkich, piersi, kręgosłupa, stawów oraz zmian znajdujących się na powierzchni ciała. Otrzymana w ten sposób informacja anatomiczna, funkcjonalna i metaboliczna jest wysokiej rozdzielczości z uwagi na wysokie natężenie stałego pola magnetycznego, które dla aparatu Biograph mMR wynosi aż 3 Tesle.

Doświadczona kadra gwarantem poprawności diagnozy

Trafna i dokładna diagnoza wymaga, oprócz doskonałego sprzętu, również wysoko wykwalifikowanego personelu. Nasz zespół, to doświadczeni technicy i lekarze, którzy potrafią wykorzystać potencjał aparatu oraz właściwie zinterpretować wynik badania. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 30 tys. badań rezonansu magnetycznego.

Krótki czas oczekiwania na badanie

Rozumiemy, że czas odgrywa kluczową rolę dla naszych pacjentów, często decyduje o kolejnych krokach w terapii. Dlatego też dokładamy starań aby wyniki docierały do naszych pacjentów w jak najkrótszym czasie. 

Wykonujemy następujące badania rezonansu magnetycznego

  • mózg i pień mózgu,
  • kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowo-krzyżowy,
  • jamy brzusznej,
  • miednicy, pęcherza, prostaty,
  • spektroskopia z MR głowy
  • stawy, m.in. biodrowe, barkowy, kolanowy i inne,
  • ArtroMR,
  • VWI-MR i protokół reumatologiczny.