Cennik badań PET

Niniejsza strona prezentuje cennik najczęściej realizowanych badań pozytonowej tomografii emisyjnej z rezonansem magnetycznym (PET/MR) oraz z tomografią komputerową (PET/CT) pracowni BioSkaner. Cena badania PET zawsze uzależniona jest od kosztów zastosowanego radiofarmaceutyku, który dobierany jest każdorazowo indywidualnie przez lekarza specjalistę.

Cena badania pet/mr

Badanie PET/MR z uwagi na swój innowacyjny charakter nadal nie jest w koszyku świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym badanie te są dostępne w Polsce jedynie na komercyjnych zasadach, wyłącznie w dwóch ośrodkach w kraju. Koszt badania PET/MR jest uzależniona od zastosowanego znacznika, który ma decydujący wpływ na finalną cenę.

Rodzaj badaniaZastosowany radiofarmaceutykCena
badania
Cena badania w znieczuleniu
Badanie piersiFluorodeoksyglukoza3 200 4 000
Skan całego ciałaFluorodeoksyglukoza6 500 7 500
Badanie prostatyFluorocholina6 000 7 300
Skan całego ciałaFluorocholina 6 500 7 800

 

Istnieje możliwość zastosowania szeregu innych znaczników, po indywidualnym ustaleniu ceny badania.

Cena badania pet/ct

Cena badania PET/CT również jest uzależniona od zastosowanego znacznika. Najczęściej stosowany znacznik to fluorodeoksyglukoza (18F-FDG) dla którego koszt badania wynosi 3 500 PLN.  Skan całego ciała z zastosowaniem fluorocholiny (18F-Cholina) wynosi  4 900 PLN. Istnieje możliwość zastosowania szeregu innych radiofarmaceutyków po indywidualnym uzgodnieniu ceny.