Współpraca pomiędzy LOMiRT UMB a firmą budowlaną UNIBEP nawiązana

Dziś doszło do podpisania umowy benefitowej dla pracowników jednej z największych firm budowlanych w Polsce. UNIBEP jest firmą budowlaną z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych ludzi z pasją. Jako jedna z nielicznych firm posiada w głównej mierze polski kapitał. Działa na terenie kraju jak i za granicą. Działalność spółki obejmuje różne segmenty branży budowlanej, w tym produkcję domów modułowych, które cieszą się niezwykłą popularnością w Norwegii i Szwecji. Firma UNIBEP dba o swoich pracowników, w związku z tym została podpisania umowa pomiędzy spółkami. Współpraca będzie polegała na wykonaniu badania PET/MR (Pozytonowa Tomografia Emisyjna z Rezonansem Magnetycznym) dla pracowników firmy UNIBEP lub członków ich rodzin.  Część kosztów wykonania prestiżowego badania PET/MR pokrywa pracodawca.

Badanie PET/MR jest to innowacyjne badanie hybrydowe wykorzystujące nowoczesną technologię pozwalającą na jednoczasowe otrzymanie obrazów łączących anatomię oraz funkcję metaboliczną narządów wewnętrznych. Wykonuje się je w celach diagnostycznych i naukowych. Pozwala na obrazowanie wielu stanów patologicznych istniejących w organizmie, m.in. nowotworów gromadzących podawany znacznik (przebiegających ze zwiększonym metabolizmem glukozy), stanów zapalnych i chorób zakaźnych, badanie pojedynczych guzów, przerzutów odległych, węzłów chłonnych, oceny stopnia zaawansowania nowotworów tzw. staging, kontrola odpowiedzi na leczenie (chirurgiczne, radio- i chemioterapię).

Dzięki nowo nawiązanej współpracy nowoczesne technologie są dostępne dla jeszcze większej grupy odbiorców.  Wychodzimy naprzeciw wyzwaniom oraz oczekiwaniom naszych pacjentów.