O nas

Nasza misja

Naszą misją jest ciągły rozwój technik obrazowania, przy zachowaniu najwyższych standardów świadczenia usług. Dobro pacjenta to dla nas zawsze najwyższa wartość. Dlatego też nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje i kompetencje oraz dokładamy starań aby dysponować najlepszą dostępną na świecie aparaturą. Dzięki temu możemy być wiodącym i innowacyjnym ośrodkiem obrazowania medycznego w kraju.

Spółka UMB

Pracownia BioSkaner prowadzona jest przez Laboratorium Obrazowania Molekularnego i Rozwoju Technologii Sp. z o.o., która należy do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczelnia posiada 100% udziałów w firmie. Dlatego też mogliśmy sformułować i stosować w codziennej praktyce najwyższe standardy jakościowe, wyrażone również w misji naszej spółki. Pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt na skalę europejską – skaner mMR – dzięki dotacji z programu Rozwój Polski Wschodniej, finansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Najlepsi specjaliści

Nasza kadra to wybitni specjaliści, pracownicy szpitali klinicznych oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Cały czas podnoszą swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i konferencjach w kraju i za granicą.

Aparatura

Diagnostyka obrazowa na wysokim poziomie wymaga posiadania doskonale przygotowanej kadry oraz wysokiej jakości urządzeń. Nasza firma korzysta z rozwiązań światowych liderów w obszarze tomografów do obrazowania. Dbamy aby używane przez nas urządzenia były bardzo nowoczesne i wykorzystywały aktualną wiedzę medyczną, tak aby dostarczyć naszym pacjentom najbardziej wiarygodnych i pełnych danych w procesie leczenia.

Historia Spółki

Nasza pracownia powstała w roku 2015 i została zlokalizowana w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku. Aparatura i nowoczesne przestrzenie powstały dzięki dotacji z programu Rozwój Polski Wschodniej, finansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykorzystanie zewnętrznych środków pozwoliło na wyposażenie pracowni w najnowocześniejsze urządzenia, nie tylko w skali naszego kraju ale całej Europy.
W Polsce są tylko dwa skanery mMR, które umożliwiają realizację innowacyjnych badań PET/MR.

Historia Spółki i pracowni diagnostycznej BioSkaner sięga jednakże na długo przed formalnym powołaniem tych podmiotów. Jako podmiot w 100% zależny, korzystamy z wieloletnich doświadczeń Zakładu Medycyny Nuklearnej oraz Samodzielnej Pracowni Laboratorium Obrazowania Molekularnego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. To kadra tych jednostek stanowi trzon naszych specjalistów, a efektywna współpraca pozwala na ciągłe wzajemne doskonalenie się.

Certyfikat EARL

BioSkaner otrzymał prestiżową akredytację EARL 18F Standardu 1 i 2 skanera PET/MR Siemens Biograph mMR, rozpoznawaną przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnej (EANM). Ośrodek uzyskał certyfikację na oba standardy na skaner PET/MRI jako pierwszy w Polsce!

Pracownia LOM Scan

Badania PET/CT i CT realizowane są przez pracownię badań diagnostycznych LOM Scan, prowadzoną przez spółkę, w której większościowym udziałowcem jest LOMiRT UMB Sp. z o.o. Obie pracownie, tj. BioSkaner i LOM Scan zlokalizowane są na terenie BPNT, ul. Żurawia 71a, Białystok. Głównym udziałowcem LOM Scan jest spółka LOMiRT, która prowadzi na terenie BPNT, NZOZ BioSkaner. Dla ułatwienia pacjenci mogą umawiać się na badania w obu pracowniach za pośrednictwem rejestracji BioSkaner. Dzięki temu połączeniu jest to unikalne w skali Europy centrum diagnostyczne, które może zaoferować wysokiej jakości diagnostykę obrazową. W jednym miejscu nasi pacjenci mogą wykonać badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz wysoce specjalistyczne badania PET z użyciem szerokiego zakresu radiofarmaceutyków.