Wizyta w fabryce na testach FAT komory gorącej.

Wizyta we włoskiej fabryce na testach FAT komory gorącej.

Doposażamy naszą pracownię radiochemiczną w najnowocześniejszy sprzęt do syntezy nowych radiofarmaceutyków. W ostatnim czasie mieliśmy możliwość udziału i nadzoru wykonania testów FAT (Factory Acceptance Testing) nowej komory gorącej we włoskiej fabryce. Izolator jest zgodny z normami polskimi i europejskimi oraz spełnia wymagania GMP (Good Manufacturing Practice). Sprzęt jest wysoce specjalistyczny i daje nam wiele nowych możliwości. Już niebawem będziemy mogli pozyskiwać izotop z generatora i znakować go różnymi peptydami w naszej pracowni. Dzięki temu poszerzymy ofertę badań diagnostycznych PET/MR.

Testy FAT komory gorącej trwały cały tydzień i obejmowały sprawdzenie poprawności działania sprzętu i zgodności z normami. Wspólnie z Włochami w fabryce wykonaliśmy szereg testów, aby to potwierdzić. Była to również unikalna szansa dla nas jako użytkownika, aby poznać nowy sprzęt od podszewki.

Testy w fabryce były podzielone na trzy główne części:

  • weryfikacja poprawności działania komory gorącej i obecności wszystkich elementów zgodnie ze specyfikacją,
  • kontrola oprogramowania niezbędnego do sprawnego działania komory,
  • sprawdzenie działania oraz szkolenie z automatycznego dyspensera produktów radiofarmaceutycznych.

Wszystkie testy oraz szkolenia zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników uczestniczących w projekcie i budowie komory gorącej. Wyniki zostały skontrolowane i zaakceptowane przez nasz zespół obecny w fabryce we Włoszech. Sprzęt został już przetransportowany do naszej placówki w Białymstoku. Obecnie trwa montaż, który również będzie zakończony testami akceptacyjnymi.

 

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z nasza pracownią:

tel. 883 687 470

@ pet-rejestracja@bioskaner.eu