BIOSKANER OFERUJE MOŻLIWOŚĆ POŁĄCZENIA BADANIA PET/CT Z BADANIEM PET/MR

Badanie PET/MR jest innowacyjną techniką, która jak do tej pory nie uzyskała jeszcze refundacji w Europie i jest wykonywana jedynie komercyjnie. W Polsce refundację Narodowego Funduszu Zdrowia posiada nieco mniej zaawansowane badanie PET/CT. Od stycznia 2023 w ramach umowy z NFZ badanie PET/CT można wykonać w pracowni BioSkaner.

Dzięki współpracy dwóch pracowni: LOMScan, dysponującej aparatem PET/CT oraz LOMiRT, dysponującej aparatem PET/MR, możliwe jest wykonanie wysoce innowacyjnego badania PET/MR w znacznie niższej cenie.

Pacjent, który wykonuje badanie PET/CT w ramach umowy z NFZ ma możliwość dokupienia badania PET/MR w pracowni BioSkaner i wykonania go tego samego dnia bezpośrednio po wykonaniu badania PET/CT. Pracownie położone są w tym samym budynku, a cały proces organizujemy tak, by na jednej dawce radiofamaceutyku przeprowadzić sekwencyjnie oba badania. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na dodatkowe promieniowanie jonizujące, oszczędza środki finansowe, a jednocześnie otrzymuje 3 badania w 1, a więc PET/CT, PET MR oraz w pełni diagnostyczny rezonans magnetyczny.

Jest to propozycja skierowana do pacjentów, którzy chcieliby pogłębić diagnostykę, oczywiście po uwzględnieniu opinii jednego z naszych lekarzy – specjalista wskaże, czy takie badanie przyniesie dodatkowe korzyści diagnostyczne.

Jest to także oferta dla osób, które wcześniej wykonywały badanie PET/CT, teraz chcą wykonać badanie PET/MR, ale dla celów porównawczych potrzebują również kolejnego badania PET/CT.

Aby zapoznać się z aktualnym cennikiem badań PET kliknij tutaj.

W przypadku połączenia tych dwóch badań w pracowni BioSkaner, za badanie PET/MR pacjent zapłaci jedynie 3500zł oszczędzając tym samym znaczne środki finansowe w stosunku do pełnopłatnego pojedynczego badania.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z rejestracją BioSkaner, gdzie mogą się Państwo umówić na oba badania. Nasi pracownicy chętnie udzielą Państwu szczegółowych informacji.