Dzięki zawarciu porozumienia z UMB nasza poradnia onkologiczna może rekrutować pacjentów chorujących na raka gruczołu krokowego do udziału w innowacyjnym badaniu klinicznym. Badania diagnostyczne również wykonywane są w naszej pracowni. Zawarcie porozumienia pozwala na dostęp do tego badania klinicznego i tym samym najnowszej diagnostyki dla mężczyzn z całego kraju, niezależnie od miejsca ich leczenia.
Na temat przydatności badania PET/MR w diagnostyce raka prostaty przeczytacie Państwo tutaj, natomiast o samym projekcie w artykule „Badanie PET/MR z 68Ga-PSMA w diagnostyce raka prostaty z dotacją ABM”. W obecnym badaniu zostaną wykorzystane dwie techniki obrazowania, czyli badanie PET/MR oraz badanie PET/CT po jednorazowym podaniu radioznacznika 68Ga-PSMA-11.
Warunki uczestnictwa w projekcie
- Należy skontaktować z naszą placówką Bioskaner osobiście, telefonicznie lub mailowo.
- Nasi pracownicy przeprowadzą kwalifikację potwierdzającą kryteria udziału w projekcie (kryteria poniżej).
- Ustalamy termin wizyty z naszym specjalistą medycyny nuklearnej, podczas której pacjent podpisuje wszystkie niezbędne dokumenty. Wizyta przeprowadzana jest w naszej poradni w Białymstoku, ul. Żurawia 71a.
- Badania PET/CT i PET/MR zostaną wykonane w terminie 14 dni od wizyty lekarskiej, przy czym dla pacjentów spoza województwa podlaskiego badania mogą zostać wykonane kolejnego dnia po ww. wizycie.
- Po wykonaniu badania pacjent otrzyma niezwłocznie zapisane obrazy, a po opisaniu przez lekarzy, również opis badania w wersji elektronicznej, na wskazany przez siebie adres mailowy.
- W ciągu 12 miesięcy od wykonania badań, pacjent jest zobowiązany dostarczyć do naszego ośrodka wyniki badań, w tym histopatologicznych (jeśli dotyczy) oraz dwukrotnie na nasz koszt oznaczyć poziom PSA.
Kryteria wejścia do projektu
- Pacjenci u których zaplanowano leczenie radykalne z PSA >10 ng/ml lub Gleason Score ≥ 7.
- Pacjenci po leczeniu radykalnym, przy wznowie biochemicznej:
- * co najmniej dwukrotny pomiar PSA ≥0,2 ng/ml, wykonany nie wcześniej niż po 6-13 tygodniach po radykalnej prostatektomii lub,
- * PSA ≥0,1 ng/ml, wykonany wcześniej niż 3 m-ce lub,
- * wzrost PSA po zastosowanej radykalnej radioterapii o więcej niż 2 ng/ml powyżej PSAnadir – najniższej wartości PSA stwierdzanej po przeprowadzonym leczeniu, u których planuje się dalsze leczenie, a wynik badania obrazowego/molekularnego może wpłynąć na zmianę decyzji terapeutycznej.
Dane kontaktowe
- nr telefonu: 85 500 10 21
- adres email: pet-rejestracja@bioskaner.eu