PET/MR W ZNIECZULENIU OGÓLNYM

Nasza jednostka nieustannie rozwija się i powiększa swoją działalność. Ostatnio rozszerzyliśmy zakres usług. W naszej ofercie pojawiła się możliwość wykonania PET/MR w znieczuleniu ogólnym. Nawiązaliśmy współpracę z wybitnymi specjalistami m.in. lekarzem specjalistą anestezjologii. Dzięki temu, pacjenci mający silną klaustrofobię lub obawiający się badania mogą je wykonać bez najmniejszych przeszkód. Pojawiła się również możliwość wykonywania badań dla małych dzieci, które bardzo często nie są w stanie wytrzymać pobytu w aparacie.

Badanie PET/MR jest bardzo innowacyjne i wykorzystuje nowoczesne technologie. Pozwala na skan całego ciała (od czubka głowy do kolan) nie tylko pod względem anatomicznym (budowy i struktury narządów) ale również pod względem funkcjonalnym, metabolicznym. Dzięki temu widzimy anatomię oraz metabolizm narządów wewnętrznych, co umożliwia bardzo dokładną diagnostykę zmian patologicznych na poziomie komórkowym (w bardzo wczesnym stadium rozwoju choroby).

Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne, a podany znacznik nie wpływa na samopoczucie pacjenta. Dodatkową zaletą wykonania PET/MR są niskie dawki promieniowania jonizującego, pochodzące wyłącznie od podanego radioznacznika. Nie ma dodatkowego promieniowania pochodzącego od rezonansu magnetycznego (w przeciwieństwie do badań hybrydowych z użyciem tomografii komputerowej – PET/CT).

U nas klaustrofobia nie jest już przeciwwskazaniem do wykonania badania PET/MR.

Zapraszamy do współpracy !