BADANIA PET/CT dostępne w ramach umowy z NFZ

Pracownia LOM Scan zlokalizowana w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym wykonuje bezpłatne badania PET/CT w ramach umowy z NFZ. Kontrakt z publicznym płatnikiem obowiązuje od stycznia 2023 r.

Współwłaścicielem LOM Scan jest Laboratorium Obrazowania Molekularnego i Rozwoju Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Nowopowstała spółka korzysta z wieloletnich doświadczeń oraz ugruntowanej pozycji LOMiRT. W pracowni PET/CT zatrudniony jest ten sam personel, który na co dzień wykonuje wysoce innowacyjne badania PET/MR.

LOM Scan oferuje również szeroką gamę badań komercyjnych PET/CT. Poprzez współpracę z LOMiRT posiada on dostęp do bogatej bazy znaczników. W grudniu 2022 roku LOMiRT zakupił specjalistyczny generator germanowo/galowy (Eckert&Ziegler, GalliaPharm), który umożliwia pozyskanie izotopu galu-68. Z uwagi na krótki czas półtrwania znaczniki te nie są powszechnie stosowane. Wytwarzanie ich na miejscu umożliwia ich wykorzystanie podczas badań zarówno aparatem PET/MR firmy Siemens Healthineers jak też PET/CT GE HEALTHCARE Discovery 710. Poprzez bezpośrednie sąsiedztwo aparatów możliwe jest łączenie metod przy wykorzystaniu jednej dawki promieniowania. Pozwala to na obniżenie kosztów badania, dając pacjentowi pogłębioną diagnostykę obrazową na najlepszym światowym poziomie.

Pracownia przy ul. Żurawiej dołączyła do grona nielicznych krajowych ośrodków, w których możliwa jest pogłębiona diagnostyka obrazowa z wykorzystaniem badań rezonansu magnetycznego, PET/MR oraz PET/CT. Nadrzędnym celem naszych placówek jest świadczenie wysokiej klasy usług diagnostycznych w trosce o zdrowie pacjentów. Lata doświadczeń pokazują nam, że wczesne rozpoznanie choroby potrafi zmienić ludzkie życie. To historie naszych pacjentów są naszym motorem do dalszego rozwoju i doskonalenia oferty.

Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i zapraszamy do skorzystania z usług naszych Pracowni. Dla komfortu naszych pacjentów rejestracja na badania rezonansu magnetycznego, PET/CT oraz PET/MR odbywa się za pośrednictwem jednej rejestracji – pracowni BioSkaner. Aktualna informacja o pierwszym możliwym terminie wykonania badania PET/CT dostępna jest na stronach NFZ.

Rezonans magnetyczny: +48 85 500 10 20

Badania PET/MR: +48 85 500 10 25

Badania PET/CT: +48 85 500 10 21

@ badania PET: petct@bioskaner.eu